Prof. Dr. Demet Demircioğlu

Ben Kimim ?

Prof. Dr. Demet Demircioğlu

30.09.1979’da Diyarbakır’da doğdu. İlk ve orta öğrenimini sırasıyla Yenişehir İlkokulu ve Diyarbakır Anadolu Lisesi’nde tamamladı. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi’inden 2003’te mezun olarak tıp doktoru ünvanını aldı. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon uzmanlık eğitimini Sağlık Bakanlığı İstanbul Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Eğitim ve Araştırma  Hastanesi’inde  2009 yılında tamamladı. 

Sağlık Bakanlığı Malatya Devlet Hastanesi’inde 2009-2011 tarihleri arasında uzman hekim olarak mecburi hizmet yükümlülüğünü tamamladı. 

2011-2018 yılları arasında Memorial Hizmet Hastanesinde uzman doktor olarak çalıştı. Yüksek Öğretim Kurumu tarafından verilen doçent ünvanını 2018 yılında aldı. Avrupa Uzman Doktorlar Birliği Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Seksiyonu (UEMS-PMR) tarafından düzenlenen Board Sınavı’nda başarılı oldu ve yeterlilik belgesi aldı. İstanbul Aydın Üniversitesi Tıp Fakültesi kadrosuna 2023  yılında geçti ve aynı yıl Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Profesörü oldu.

Prof.Dr.Demet Tekdöş Demircioğlu yurtiçinde faaliyet gösteren fiziksel tıp ve rehabilitasyon derneklerinde görev yapmıştır. Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon konusunda yurtiçi ve yurtdışında basılmış kitap bölümleri, makaleleri ve kongre sunumları bulunmaktadır. Güncel fiziksel tedavi ve rehabilitasyon uygulamalarının yaygınlaşmasını sağlamak amacı ile düzenlenen yurtiçi ve yurtdışı eğitim kongrelerinde eğitmen olarak görev almaktadır.  Mesleki ilgi alanları, ağrılı kas iskelet sistemi hastalıkları, nörolojik hastalıklarda rehabilitasyon, klinik pilates , kişiye özel egzersiz dizaynı ve duruş bozukluklarıdır. Girişimsel yöntemleri etkin olarak uygulamaktadır.

Bunların yanı sıra İstinye Üniversitesi, Kök Hücre Doku Mühendisliği Doktora programını tamamlayarak bu alanda klinik uygulamalar ve bilimsel çalışmalarını sürdürmektedir. 

Halen kendi kliniğinde ve Acıbadem Sağlık Grubu’nda çalışmaktadır. Çok iyi derecede İngilizce konuşmakta ve yazmaktadır. 

Language »
Open chat
Prof. Dr. Demet DEMİRCİOĞLU
Merhaba Size Nasıl Yardımcı Olabiliriz ?